Eczane Online 24
Reçetesiz Çevrimiçi Eczane
Türk Telefon Numarası:
Uluslararası Telefon:
Sepetiniz
$ 0.00

Online eczane hakkında sıkça sorulan sorular

Siteyi kullanan kişilerin ürünler ve sitenin genel işleyişi hakkında merak ettikleri konularla ilgili genel bilgilendirme soru-cevap şeklinde başlıklar halinde aşağıda belirtilmiştir. Siteyi kullanan herkes için genel bir bilgilendirme sayılabilecek aşağıdaki soru-cevap başlıklarıyla genel bilgiler edinebilirsiniz.

Ürünlerimizle ilgili konular

Sitede satılan ürünlerle ilgili kullanıcılarımızın aklına gelen konulara soru-cevap şeklinde aşağıda yer verilmiştir.

Ürünlerin teminini nasıl sağlıyorsunuz?

Sitemizde satılan ürünlerin tamamını orijinal üreticilerinden alıyoruz. Üreticiler ile yaptığımız anlaşmalar uyarınca temin edilen ürünleri kendi depolarımızda saklıyoruz. Bir ürünü hiçbir zaman uzun süreyle depolarımızda bekletmeyiz. Belli periyotlarla ürünlerimizin tamamını yenileriyle değiştiriyoruz.

Ürünleri temin ederken temin işlemini herhangi bir aracı üzerinden yapmadığımız için ürünleri doğrudan kaynağından, üretici firmadan temin ettiğimiz için uygun fiyatlarla alabiliyoruz. Aracılar olmayınca da daha düşük maliyetle satış gerçekleştirmek mümkün olabiliyor. Bu durum da sattığımız ürünleri daha ucuz fiyatlara satmamıza imkan tanıyor.

Ürünlerinizin kendi kategorilerinde hepsini satıyor musunuz?

Site üzerinde yer alan ürünlerin hepsinin satışını gerçekleştiriyoruz. Stok durumları ve ürün ile ilgili detaylı bilgilere ürünün kendi sayfası üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Ürün sayfasında ayrıca stok bilgileri de yer almaktadır. Stoklarımızda kalmayan ürünlerin bilgilerine güncel olarak ilgili ürünün sayfasında yer verilmektedir. Dolayısıyla, stoklarımızda olmayan veya o an için kalmamış olan ürünlerin bilgilerine de anında erişebilirsiniz.

Sitede sattığınız ürünler ne kadar güvenilir?

Bildiğiniz üzere; internet üstünden satış yapan ve online eczane olarak adlandırılabilecek internet sayfalarının reçeteli ilaç satmaları yasaktır. Dolayısıyla, bizim de muadil sayfalar gibi sattığımız ürünlerin ilaç mahiyeti gösterenleri tamamen reçetesiz bir şekilde her eczaneden alabileceğiniz ürünlerdir.

Reçetesiz alabileceğiniz bu ilaçlara teknik olarak zaten ilaç ismi verilmemektedir. Reçetesiz satılan ve her eczaneden pratik bir şekilde temin edebileceğiniz bu medikal ürünlere gıda takviyesi adı verilmektedir.

Sitemiz üzerinde sattığımız gıda takviyesi adı altındaki malzemelerin tamamı %100 orijinal ürünler olması nedeniyle Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen gerekli izinleri aldıktan sonra ülkemizde satışa çıkarılan ürünlerdir. Dolayısıyla sattığımız gıda takviyelerinde güveninizi boşa düşürecek bir durum söz konusu değildir.

Sitede satılan cinsel sağlık ürünlerinden beklenen sonucu alabilir miyim?

Sitemiz üzerinde satışı yapılan ürünlerin tamamı orijinal olmasından dolayı ilgili markanın ürünleridir. Halihazırda zaten bu ilaçları kullanmak isteyen kişilerin hangi markanın daha iyi olduğuna dair bir fikirleri vardır.

Ancak henüz net bir fikri olmayan ve hangi ilacı alacağına dair soru işaretlerini bir türlü gideremeyen kişiler için de yine özellikle cinsel sağlık kategorisinde satılan ilaçların bulunduğu sayfalarda bilgilendirme metinleri yer almaktadır. Bu sayfalarda yer alan bilgilendirme metinlerinde ilaçların tümünün belirgin özellikleri hakkında bilgiler verilmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda ilacı almak isteyen kişilere bir yol gösterilmesi hedeflenmiştir.

Bunun yanı sıra diğer sitelerden farklı olarak bizim vermiş olduğumuz farklı bir hizmet de ilacın bilgilerinin verildiği sayfada bu ilacı daha önce kullanan kişilerin ilaçla ilgili yorumlarına yer verilmektedir. Bu yorumlar doğrultusunda özellikle internet üzerinden ürün satın alacak kişilerin en çok dikkat ettikleri konuların başında gelen yorumlar ile ürün alıp almamaya karar verdiklerini biliyor ve biz de sayfamızda bilgisini verdiğimiz ürünlerin bilgilendirmelerini bu doğrultuda yapmaya gayret gösteriyoruz.

Aldığım ürünün iadesini yapabilir miyim?

Sattığımız ürünlerin iadesi 14 gün içerisinde ilgili kanunlar gereği mümkündür. Tabi ki bunun belli şartları vardır.

Öncelikle koşulsuz şartsız iadeden faydalanabilmek için satın aldığınız ürünün ambalaj ve paketinin açılmamış ve tahrip edilmemiş olması gerekmektedir. Bununla birlikte, mahiyeti gereği iade edilemeyecek bazı ürünler de sitemizde satılmaktadır. Kişisel bakım ürünleri ve kozmetik başlığı altında satılan ürünlerin iadelerinin koşulsuz şartsız yapılabilmesi için bu ürünlerin ambalajlarının açılmamış olması gerekmektedir.

Sipariş verme süreci ile ilgili konular

Sitede satışı yapılan ürünlerin kullanıcılarımız tarafından en çok merak edilen aşamalarından biri de sipariş verme aşamasıdır. Satın alınan ürünün siparişinin ne şekilde verileceği ve elinize geçme süresine ilişkin konulara soru-cevap şeklinde bu kısımda yer verilecektir.

Aynı anda birden fazla ürün alabilir miyim?

Sitemiz üzerinden aynı anda aynı üründen en fazla 10 tane sipariş verebilirsiniz.

Aynı ürün dışında farklı ürünlerden istediğim kadar alabilir miyim?

Sitede satılan ürünlerin farklı çeşitlerinden istediğiniz kadar sipariş verebilirsiniz. Sitemiz üyelik sistemi ile çalışan bir site olması nedeniyle her üyenin kendi özel sayfası ve bu sayfada kendi özel ürün sepeti bulunmaktadır. Bu ürün sepetine isteyen üye istediği kadar ürünü koyabilir. Elbette ki yukarıda belirttiğimiz üzere; aynı üründen en fazla 10 tanesi aynı anda sipariş edilebilmektedir.

Sipariş süreci nasıl işler?

Site üzerinden siparişini verdiğiniz ürünlerin söz konusu sipariş bize ulaştıktan sonra ilk olarak paketleme işlemlerine başlanır.

Sitede satılan her ürünün paketlemesi kendine özel paketlere yapılmaktadır. Kendine özel paketler ile paketlenen bu ürünlerin ambalajlanma işlemi kısa süre içerisinde gerçekleştirilir.

Ambalajlamanın ardından ürünün kargoya verilme işlemi gerçekleştirilir. Kargo ile ilgili konular biraz da çalıştığımız kargo firması ile alakalı konulardır. Ancak yine de bu kısımda bize de çokça iletilen kargo firmaları ile ilgili meselelerden de bahsedeceğiz.

Kargo süreci hakkında bilgi alabilir miyim?

Sipariş işlemi tamamlanan ürünün paketleme işleminin gerçekleştiğinden bahsetmiştik. Ürünlerin paketlenmesinin ardından siparişin gelme zamanına göre anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri aracılığıyla satın aldığınız ürün, sipariş esnasında verdiğiniz adrese gönderilecektir.

Ancak bu noktada bilinmesi gereken bir nokta, yukarıdaki bilgide belirttiğimiz siparişin verilme zamanından ne kastettiğimizdir. Firma olarak 24 saat esasına göre çalışıyoruz. Tarafımıza ulaşan siparişler, çoğunlukla siparişin ulaştığı ilk yarım saatte paketlenir.

Ancak, kargo şirketleri aracılığıyla siparişi belirttiğiniz adrese ilettiğimiz için söz konusu siparişin adresinize sağlıklı bir şekilde ulaşmasında öncelikli sorumluluk kargo şirketine ait olacaktır.

Kargo şirketlerinin de çalıştığı belli mesai saatleri olduğu için siparişin bize ulaştığı zaman öğleden önce ise aynı gün içerisinde, öğleden sonra ise yine aynı gün içerisinde tarafımızca kargoya teslim edilse de öğleden sonra kargoya verilen siparişlerin ertesi gün kargo tarafından yola çıkarılması nedeniyle bu durumda gelen siparişlerin ertesi gün yola çıkarılmaktadır.

Bayram zamanları ve resmi tatillerde de kargo şirketleri çalışmadığı için bu zamanlarda gelen siparişler de kargolar tarafından iletilememektedir.

Dolayısıyla, verdiğiniz siparişlerin verildiği zamanı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Ürünü kargo firmasının şubesinden teslim alabilir miyim?

Ayrıca, tarafımıza iletilen siparişlerde ilgili kargo şirketinin şubesinden ürünü teslim alabileceğinizi belirterek bu teslimatı hangi şubeden alacağınızı bildirmeniz halinde ürün, doğrudan şubeye de gönderilebilmektedir.

Kargonun ödemesi kapıda ödeme yöntemi ile yapılabilir mi?

Kapıda ödeme yöntemi ile ödeme yapma seçeneği siparişin verilmesi esnasında belirtildiği takdirde mümkündür. Peki, kapıda ödeme ne demektir?

Kapıda ödeme yöntemi ile şirketimiz tarafından size iletilen ürünlerin ödemelerini ürünün size ulaşması ile birlikte kapıda yapabilirsiniz. Kargo şirketine doğrudan kapıda kargo bedelinin ödenmesi anlamına gelen bu hizmette ek maliyetler söz konusu olabilmektedir.

Ürünlerin ödemesini kapıda yapabilir miyim?

Firmamız tarafından iletilen ürünlerin ödemesini kapıda yapmanız mümkün değildir. Sadece, kredi kartı ile ödeme kabul edilmekte ve bu ödemeler ilgili ürünün siparişi esnasında verilmek zorundadır.

Kredi kartı ile yapılan ödeme tarafımıza iletilmeden ürünlerin gönderilmesi söz konusu değildir.

Güvenlik politikası

Sitemiz üzerinden yapılan alışverişlerin güvenliğine ilişkin müşterilerimizin aklına gelen ve merak ettikleri soruların cevaplarına aşağıda yer verilmektedir.

Kredi kartı bilgilerimin birileriyle paylaşılması söz konusu mudur?

Sitemiz üzerinde kullanılan ödeme sistemi %100 güvenli 3-D Secure ödeme sistemidir. Dolayısıyla, kredi kartı bilgilerinizi bırakın üçüncü şahıslarla paylaşmayı, biz dahi görememekteyiz.

Kredi kartı bilgileriniz güvenli ödeme sistemi sayesinde tamamıyla bankanızın sorumluluğu altındadır. Bankaların sanal pos adı verilen uygulamaları sayesinde sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Sitemize kredi kartınıza dair bilgilerden kredi kartı numarasının yalnızca son 4 hanesi ulaşmakta ve biz sadece kredi kartı numaranızın son 4 hanesini görmekteyiz.

Sipariş esnasında tarafıma fatura verilecek mi?

Sitemiz üzerinde satışı yapılan ürünlerin tamamı faturalı bir şekilde satılmaktadır. Ürünlerin faturaları, ürünün paketlenmesi esnasında ürün paketinin içerisine yerleştirilir.

Faturalar, kişi adına yazılabileceği gibi kurum adına da yazılabilmektedir.

Vermiş olduğum siparişin ne olduğu kargo şirketi tarafından bilinir mi?

Site üzerinden vermiş olduğunuz siparişin detayları sadece bizim tarafımızdan bilinmektedir. Herhangi bir kargo çalışanının siparişinize ilişkin detaylara ulaşması söz konusu değildir.

Kargomun nerede olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Site üzerinden vermiş olduğunuz siparişler için sistemimizden takip amacıyla her bir siparişe ayrı bir takip numarası verilmektedir.

Bu takip numarası ile siparişinizin hangi aşamada olduğunu görebilirsiniz.

Bunun dışında ürünün kargoya verilmesinden itibaren kargo şirketinin sunacağı takip numarası ile kargoda nerede olduğunu da takip etmeniz mümkündür.

Hesabım