Eczane Online 24
Reçetesiz Çevrimiçi Eczane
Türk Telefon Numarası:
Uluslararası Telefon:
Sepetiniz
$ 0.00

Nakliye ve teslimat işlemleri

Sitemiz üzerinde satışa sunulmuş olan bütün ürünlerin nakliye ve teslimat işlemleri hakkında detaylı bilgi yazımız üzerinden verilecektir.

Site üzerinden vereceğiniz siparişler, anında tarafımıza iletilir. Tarafımıza ulaşmış olan siparişler, steril depolarımızdan temin edilir ve siparişin bize ulaştığı gün içerisinde paketlenerek siparişin iletilme zamanına göre aynı gün veya en geç ertesi gün içerisinde kargoya verilir.

Siparişin kargoya verilmesi ile ilgili süre, kargo şirketlerinin çalışma zamanlarına bağlıdır. Nitekim bazı istisnai durumlarda kargo şirketinin çalışmaması nedeniyle ürünlerimiz kargoya verilemeyebilir.

Ancak bu durum elbette ki istisnai zamanlar için geçerlidir. Örneğin; bayram tatilleri veya bunun gibi resmi tatiller nedeniyle kargoya verme işleminin geciktiği durumlar olabilmektedir.

Bununla birlikte, kargo şirketlerinin Cumartesi günleri öğleden sonra saat 2’ye kadar Pazar günleri ise çalışmadıkları da göz önünde bulundurulduğunda bu zamanlarda gelen siparişlerin kargoya verilme süreleri biraz daha uzayabilir.

Bu gibi istisnai zamanlara denk gelmediği müddetçe siparişini vermiş olduğunuz ürünün kargoya verilmesi %99 aynı gün içerisinde gerçekleştirilir.

Ürünlerin paketlenme süreçleri

Ürünlerimiz, kargoya verilmeden önce hasar görmeyecek şekilde ürünün çeşidine göre gerekmesi halinde özel paketleme ambalajları ile paketlenerek kargoya teslim edilir.

Cam şişe içinde olsun veya olmasın tüm ürünlerimiz ezilme, kırılma ve taşıma esnasındaki yıpranmalardan etkilenmemesi amacıyla özel olarak balonlu naylon ile sarılır.

Sarma işleminin ardından her bir ürün kendisi için üretilmiş olan özel kutulara yerleştirilir.

Ürünün şirketimize ait olan faturası da bu kutunun içerisine siparişi veren kişi adı-soyadı, adresi ve telefonu üstte kalacak şekilde yerleştirilir.

Bu işlemin ardından ürüne özel koli siz ürünü alana kadar açılmayacak şekilde kapatılır.

Adınıza düzenlenmiş olan fatura, prosedür gereği görünür durumda olmak zorunda olduğu için, kolinin üst kısmına sabitlenir. Bu paketleme işlemi ile birlikte koli, ürünü size ulaştıracak olan kargo şirketine teslim edilmeye hazırdır.

Kargo süreci

Firmamızın anlaşmış oldukları kargolar ve ülkemizin belli başlı bütün şehirlerine kolay ulaşım için tedarik depolarımızın bulunduğu da göz önüne alındığında siparişini vermiş olduğunuz ürünün kargo şirketinden kaynaklanmayan bir problem olmaması halinde elinize ulaşma süreci en fazla 3 gün sürecektir.

Ülkemizin en büyük şehirleri arasında yer alan İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya gibi şehirlerden yapılacak olan siparişlerde bazı durumlarda ürünün müşterinin eline aynı gün ulaştığı da olmaktadır.

Dolayısıyla ürün siparişinizin herhangi bir tatil gününe veya uzun bir resmi tatil zamanına denk gelmemesi halinde ürünün elinize geçme zamanını en fazla 3 gün olarak düşünebilirsiniz.

Kargoda herhangi bir ezilme veya ürünün kırılması gibi bir durumda ne yapmalıyım?

Tarafınıza ulaşmış olan kargonun sağlıklı bir şekilde elinize geçmediğini düşünüyorsanız, kargo yetkilisine üründe oluşan hasarın detaylı bir şekilde belirtildiği ve bir nüshasının size iletilmiş olduğu “Hasar Tazmin Formu” düzenletmeniz gerekmektedir.

Dolayısıyla, tarafınıza getirilen kargoyu teslim aldığınız anda yetkilinin huzurunda açmanız herhangi bir hasar durumunda hak iddia etmeniz açısından yararlı olacaktır.

Bu durumda, kusur kargo firmasından kaynaklı ise zararınızı kargo firması temin edecektir. Zararın sorumlusunun firmamız olması durumunda ise aynı ürün tarafınıza tekrardan ücretsiz bir şekilde iletilecektir.

Stok durumları

Sitemiz üzerinde yer alan ürünlerin stok durumları, ürünlerin yer aldığı sayfalarda belirtilmektedir.

Stok takibi, bizim için en hassas konulardan biri arasında yer almaktadır. Zira, bir ürün ile ilgili sipariş gelmesi halinde bu ürünün stoklarda olmaması gibi bir nedenden dolayı müşterimize ulaşamıyor olmasını istemeyiz.

Dolayısıyla, her ürünün stok takibini dikkatli bir şekilde yapmaktayız. Ancak yine de siteye işlenmemiş ve ihmal nedeniyle ortaya çıkan bir stok durumundan ötürü siparişinizi almamıza rağmen iletemiyorsak tarafınıza anında durumu belirten bir e-posta gönderilecek ve bu e-postada ürünün stoklarımızda tekrardan yer alacağı tarih de ayrıca belirtilecektir. Böyle bir durumda eğer bu ürüne olan talebiniz devam ederse hakkınız saklı kalacak ve ürünün stoklarımıza girdiği ilk anda ürün tekrar tarafınıza iletilecektir. Eğer sipariş verdiğiniz ürünün teslim zamanı yine de size fazla gelirse sipariş için iletmiş olduğunuz ücret tarafınıza aynen geri iletilir.

Kargo masrafları

Sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz siparişler için ortaya çıkan kargo masrafları doğrudan kargo şirketi ile alakalı bir konudur.

Ancak, teslimatla ilgili sıkça gelen taleplerden birinde ürünün teslimi esnasındaki kargo ödemesinin kapıda yapılıp yapılamayacağıdır. Durum kargo şirketi ile alakalı olsa da bu sorunun cevabı evettir. Kargo şirketlerinin tamamı, müşterilerine iletmiş oldukları ürünlere ait taşıma bedellerini ürünün teslimi esnasında kapıdan kabul etmektedir.

Ürünü kargo şubesinden almam mümkün mü?

Kargoya verilen ürün, tarafınızca kargo şirketinin şubesinden doğrudan alınabilir. Bilindiği üzere; kargo ile iletilen malzemeler, önce kargo şirketinin ilgili yerdeki şubesine ve oradan da doğrudan adreslere iletilir. Dolayısıyla, şirketin şubesinden alınan ürünlere her zaman daha erken ulaşılmış olunur.

Ayrıca, sipariş esnasında bulunduğunuz yerin şubesini de belirttiğiniz takdirde doğrudan ulaşabileceğiniz şubeye sipariş verilir ve ilgili ürüne daha çabuk ulaşmanız sağlanır.

Hesabım